-10% na filtr do wody KURO-BO STICK z kodem STICK10 tylko do 31.10 !!

LESS WASTE Polska książka

Wysyłka w: 1 dni
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Książki

Opis

Książka LESS WASTE POLSKA - ratowanie świata od kuchni

To unikalna pozycja na Polskim rynku wydawniczym. Obowiązkowa lektura dla zwolenników nurtu less waste, ale również laik w temacie recyklingu lub slow life znajdzie w książce dawkę praktycznych informacji.

Przewodnik LESS WASTE Polska to solidna porcja wiedzy i inspiracji, która zmieni myślenie konsumentów i producentów. Z wyrzucania na naprawianie lub ponowne wykorzystanie, z “a może słomka/siatka do tego?” na “czy to naprawdę jest niezbędne?”. Z “przecież wszyscy tak robią” na “razem możemy uratować świat”.


Książka składa się z kilku części. W pierwszej eksperci w dziedzinie less waste i gotowania dzielą się wiedzą. Areta Szpura (prekursorka less waste w Polsce) przystępnie tłumaczy skalę problemu, a Grzesiek Łapanowski - działanie światowej gospodarki żywnościowej. Eliza Mórawska-Kmita (White Plate) dowodzi, że less waste to nie chwilowa mrzonka, a zestaw rozwiązań stosowanych przez nasze mamy i babcie. Alicja Rokicka (Wegan Nerd) wyjaśnia, jakie znaczenie dla planety ma wegetarianizm i zdradza, jak udało jej się nawrócić rzesze mięsożerców.

Kolejna część to przewodnik po pionierskich lokalach, które od lat dają przykład, jak marnować i wyrzucać mniej. Agnieszka Bukowska i Małgosia Minta (Minta Eats) przedstawia miejsca w Polsce i na świecie, poznając ich właścicieli - ludzi o wielkich sercach, którzy chcą zostawić świat lepszym, niż go zastali.

Less Waste Polska podaje gotowe rozwiązania na tacy - w książce znajdziemy manual dla właścicieli gastronomii opracowany przez Krzysztofa Rzymana, właściciela zielonych warszawskich kawiarni Stor oraz zestaw porad dla konsumentów, stworzony przez Jagnę Niedzielską - kucharkę i propagatorkę idei zero waste, autorkę książki Bez resztek.

Książkę zamyka indeks producentów i dostawców zrównoważonych rozwiązań - przydatny każdemu, kto chciałby wprowadzić ekologiczne rozwiązania we własnej restauracji, w biurze, na evencie albo w domowej kuchni. W katalogu znajdziemy naprawdę zróżnicowane pozycje - od wytwórców biodegradowalnych opakowań wytwarzanych przez mikroorganizmy, po energetycznie samowystarczalne browary.

Książka została także wykonana w zgodzie z filozofią less waste - wydrukowana na papierze z recyklingu, zszyta, oprawiona w surową tekturę bez zbędnych folii i marnowania materiałów.

Autorzy: 
Agnieszka Bukowska
we współpracy z:
Grzegorz Łapanowski,
Małgosia Minta,
Eliza Mórawska-Kmita,
Jagna Niedzielska,
Areta Szpura,
Alicja Rokicka,
Krzysztof Rzyman

oraz przezdolni artyści którzy zadbali o oprawę graficzna Barrakuz, Zuzanna Mazurczak-Beśka i Paulina Patocka.

Format: 284 strony, format 13,5 x 19 cm

premiera: marzec 2020

wydawnictwo: self-publishing

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl