DARMOWA DOSTAWA przy zakupach za min. 200 zł !!

Szukaj

ReSpiin zestaw koszyków / misek z juty Natural

54.99 zł

Czas dostawy: 1-2 dni

Chcemy zaprezentować Ci pięknie, ręcznie wykonane dodatki z naturalnych materiałów brytyjskiej marki ReSpiin. Cała kolekcja akcesoriów będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz dla osób które cenią sobie produkty tworzone w sposób odpowiedzialny, życie w zgodzie z przyrodą oraz dla fanów stylu boho.

Zestaw trzech misek / koszyczków jest ręcznie tkany z odnawialnych i zrównoważonych włókien jutowych. Każdy ma wszytą na brzegu małą etykietę ReSpiin. Koszyczki łatwo się przechowuje ponieważ idealnie pasują jeden w drugi.

Wykonane odpowiedzialnie w Bangladeszu z naturalnej juty i farbowane są barwnikiem wolnym od Azo - testowany jako bezpieczny w kontakcie z żywnością.

Sposób dbania: wystarczy przetrzeć lub wytrzepać. Nie nadaje się do stosowania w bardzo wilgotnym otoczeniu, ponieważ włókna pobierają wilgoć z powietrza.

Przybliżony rozmiar:

Duża miska - średnica 6,5 ​​cm x 16 cm

Średnia miska - średnica 6 cm x 13,5 cm

Mała miska - średnica 5,5 cm x 11 cm.

Materiał: Kosze i miski są wykonane zarówno z naturalnej juty, jak i kolorowej juty. Kolorowa juta jest w 100% wolna od Azo.

Wszystkie produkty są testowane pod kątem bezpieczeństwa kontaktu z żywnością.


Czy wiesz że…?

Rośliny jutowe są łatwe w uprawie, mają wysoką wydajność na metr kwadratowy, w przeciwieństwie do bawełny, mają niewielkie zapotrzebowanie na pestycydy i nawozy. Juta rośnie w porze deszczowej w Bangladeszu, która trwa od czerwca do października. Rośliny są gotowe do zbioru w ciągu czterech do sześciu miesięcy po zrzuceniu kwiatów.

Włókna leżą pod korą wokół drzewnego rdzenia. Aby wyciągnąć błonnik, wiązki juty zanurza się w wodzie i pozostawia na kilka dni, aż włókna poluzują się i będą gotowe do zdjęcia z łodygi, a następnie umyte i wysuszone. Z tego są wykonane kosze ReSpiin. Pozostałe łodygi jutowe można wykorzystać w podobny sposób do ścieru drzewnego lub dobrze pracować jako odnawialne źródło paliwa do gotowania.

Rośliny jutowe pomagają oczyścić powietrze. Podczas wzrostu pobierają trzy razy więcej CO2 niż przeciętne drzewo, przekształcając ten CO2 w tlen. Rośliny jutowe również wzbogacają glebę. Ponieważ rośliny te rosną szybko, często stosuje się je w płodozmianie. Liście i korzenie pozostawione po zbiorach wzbogacają glebę w mikroelementy, utrzymując żyzność gleby. Juta jest w 100% biodegradowalna.

Producent koszy w Bangladeszu jest zobowiązany do zapewnienia regularnego zatrudnienia w bezpiecznym i higienicznym środowisku pracy. Płacą oni na utrzymanie wszystkim pracownikom. Opracowali innowacyjny sposób produkcji liny jutowej i stylowych koszy jutowych, co oznacza, że ​​może ona uzyskać znacznie wyższy zwrot z juty niż w przypadku sprzedaży dla podstawowych worków jutowych.

Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny.

Wybierz swój wariant i podaj adres email a powiadomimy Cię gdy pojawi się na stanie

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj