DARMOWA DOSTAWA przy zakupach za min. 200 zł !!

Szukaj

O nas

Sklep
The Basic Market to sklep przyjazny środowisku, gdzie znajdziesz wyselekcjonowane przedmioty które pozwolą Ci ograniczyć zużycie plastiku i żyć w zgodzie z Ziemią, a dodatkowo będą praktycznym i atrakcyjnym dodatkiem każdego dnia.

The Basic Market to także miejsce gdzie budzi się świadomość wpływu naszych nawyków na środowisko, oraz gdzie znajdziesz porady jak możesz pomóc sobie, bliskim i naturze.

Nazwa The Basic Market nawiązuje do produktów, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Słowo basic oznacza podstawowe, elementarne, niezbędne; Dlatego artykuły w naszym sklepie są tak wyselekcjonowane żebyś mógł/mogła zgromadzić to co potrzebne, aby żyć bardziej w zgodzie z przyrodą.

Historia

Za tym wszystkim stoję ja, Jagoda, jestem stylistką i na co dzień pracuję w branży modowej i mediach. Głównym elementem mojego zawodu jest praca na planach zdjęciowych, gdzie zaczynając od cateringu zużywa się olbrzymie ilości plastikowych opakowań, sztućców, słomek, talerzyków i kubeczków, do make-up’u zużywa się waciki, plastikowe patyczki kosmetyczne, jednorazowe szczoteczki do maskary, można by tak wymieniać w nieskończoność. Niestety olbrzymią ilość plastikowych odpadów mogłam również naliczyć we własnym domu. Tutaj przewagą były plastikowe butelki, opakowania po żywności i kosmetykach.

Małymi krokami zaczęłam zmieniać swoje nawyki. Zakupy z eko-torbą miałam już opanowane, dlatego musiałam iść krok dalej. Inwestycja w biodegradowalny filtr do wody, nie tylko ograniczyła ilość plastikowych śmieci, ale pozwoliła zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zmiana kosmetyków na te bez plastikowych opakowań i z naturalnym składem, poprawiła kondycję skóry i włosów. Lista korzyści zmian produktów na ekologiczne i wielokrotnego użytku dla mnie jest bardzo długa, ale niepoliczalna jest korzyść tych zmian dla środowiska.

Teraz chcę do nich przekonać Ciebie. Nie musisz odwracać swojego życia do góry nogami. Wystarczy że małymi krokami będziesz wymieniać w swoim życiu produkty na te biodegradowalne, ekologiczne lub wielokrotnego użytku. Myślę, że sam/sama szybko się przekonasz jak korzystne jest życie przyjazne środowisku.

Praktyka
The Basic Market jest ekologiczny również w praktyce. Wszystkie produkty sami magazynujemy, pakujemy i wysyłamy bezpośrednio do Was, BEZ DROPSHIPPINGU!
Sklepy internetowe korzystające z dropshippingu często wysyłają zamówienia w kilku paczkach a czas dostawy wydłuża się. My z tego rezygnujemy, aby ograniczyć zużycie opakowań i skrócić czas wysyłki.

Dodatkowo, naszym celem jest ograniczenie odpadów i zminimalizowanie plastikowych materiałów takich jak folia bąbelkowa, taśmy klejące itp. W większości materiały których używamy podczas pakowania pochodzą z recyklingu, mogą zostać ponownie użyte, lub wykorzystujemy pozostałe opakowania od dystrybutorów. Wyjątkowym okresem jest zima, kiedy musimy dodatkowo ochronić Wasze przesyłki.

Jeśli nie chcesz aby Twoja przesyłka była owinięta w folie, uwzględnij  to proszę podczas składania zamówienia. Na pewno dostosujemy się do Twojej prośby! 

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj